5 + 5 tipov, ako zorganizovať udržateľnú konferenciu

Organizujete konferenciu alebo iný väčší event a premýšľate, ako ho urobiť udržateľnejším?

Udržateľná organizácia konferencií

Náš tip: Upustite od jednorazových tlačených materiálov, ktoré by po akcii skončili v koši a nahraďte tie najdôležitejšie rastúcou variantou! Účastníci konferencie si ich určite nechajú, potom rastúce materiály zasadia a budú sa tešiť z voňavých byliniek alebo pestrofarebných lúčnych kvetín.

Informačná ceduľa z rastúceho papiera so semienkami lúčnych kvetov.

Inovatívne riešenia s rastúcim papierom

Nechajte si u nás vyrobiť:

  • Rastúce menovky – skvelý networkingový nástroj a ideálna vec pre prípad, keď po 3 sekundách zabudnete meno človeka, ktorý vám bol práve predstavený. Šnúrky na zavesenie menoviek po každej akcii vyberte, vyperte a použite opakovane zase nabudúce.
  • Rastúce brožúrky – program akcie s dôležitými kontaktmi a zoznamom partnerov na jednom mieste = veľa semienok na zasadenie. Pokojne ponechajte časť informácií online a časť vytlačte na rastúci papier, aby klienti mali originálny darček a spomienku v jednom.

Infoleták z rastúceho papiera na udržalteľenj konferencii TEDX UNYP

  • Vizitky prednášajúcich: Predstavte rečníkov inovatívnym spôsobom pomocou vizitiek z rastúceho papiera. Je to jedinečný spôsob, ako si účastníci môžu zapamätať kľúčové osobnosti konferencie.
  • Rastúce informačné tabule – najmä vo väčšom priestore sú mapky a šípky nevyhnutné, aby nedochádzalo k zmätku. Využite pre ne rastúci papier a po skončení akcie z nich vypestujte v kancelárii vlastnú záhradku.
  • Certifikáty účasti: Namiesto tradičných certifikátov rozdávajte certifikáty z rastúceho papiera. Účastníci si tak môžu svoje úspechy nielen zavesiť na stenu, ale aj zasadiť a sledovať, ako rastú.

 

 

Menovky z rastúceho papiera na konferencii Bussiness Leaders forum

Ďalšie eco-friendly riešenia pre konferencie

Okrem využitia rastúceho papiera existuje mnoho ďalších spôsobov, ako urobiť vašu konferenciu ekologickejšou:

  • Digitálne riešenia: vytvorte mobilnú aplikáciu konferencie, ktorá bude obsahovať všetky potrebné informácie, vrátane programu, máp a kontaktov. Tým znížite potrebu tlačených materiálov.
  • Udržateľné občerstvenie: ponúkajte lokálne, sezónne a ak je to možné, organické občerstvenie. Používajte kompostovateľný riad a príbory, alebo povzbuďte účastníkov, aby si priniesli vlastné opakovane použiteľné nádoby.
  • Zelená doprava: podporujte využívanie verejnej dopravy alebo carpoolingu. Môžete tiež poskytnúť informácie o cyklotrasách v okolí miesta konania a zabezpečiť bezpečné parkovanie pre bicykle.
  • Energetická efektívnosť: vyberte miesto konania, ktoré využíva obnoviteľné zdroje energie alebo má certifikáciu o energetickej účinnosti. Využívajte prirodzené svetlo, kde je to možné, a používajte energeticky úsporné osvetlenie.
  • Virtuálna účasť: ponúknite možnosť virtuálnej účasti pre tých, ktorí nemôžu cestovať. Tým znížite celkovú uhlíkovú stopu konferencie.

Ekologická udržateľná konferencia ESG s rastúcim papierom so semienkami

Implementácia a výhody ekologických riešení

Implementácia ekologických riešení do organizácie konferencie nielen zníži jej environmentálny dopad, ale tiež vytvorí jedinečný zážitok pre účastníkov. Použitie rastúceho papiera a ďalších udržateľných praktík môže slúžiť ako inšpirácia pre účastníkov, aby aj vo svojom každodennom živote a pri organizovaní vlastných podujatí mysleli viac ekologicky.

Navyše, takýto prístup môže pritiahnuť environmentálne uvedomelých sponzorov a účastníkov, čo môže zvýšiť prestíž vašej konferencie. Nezabudnite o svojich ekologických iniciatívach informovať účastníkov – môže to byť skvelý marketingový nástroj a zároveň príležitosť na vzdelávanie v oblasti udržateľnosti.

Organizácia ekologickej konferencie môže byť výzvou, ale výsledky stoja za to. Nielen že znížite negatívny dopad na životné prostredie, ale vytvoríte aj nezabudnuteľný zážitok pre všetkých zúčastnených. S trochou kreativity a odhodlania môže byť vaša ďalšia konferencia nielen úspešná, ale aj šetrná k našej planéte.

Na fotkách môžete vidieť naše jesenné realizácie. Budeme radi, keď sa inšpirujete!

Zdieľať

facebook linked-in

Vytvorte si vlastnú tlačovinu.

Navrhnite si vlastný vizuál na rastúcom papieri.

Vytvorte si vlastnú tlačovinu.