Rastúci papier umožňuje vašim slovám vyklíčiť. Vaše marketingové oznámenie, list, vizitka alebo oznámenie o narodení dieťaťa, svadobné oznámenie, novoročenky vám na tomto udržateľnom papieri so semienkami kvetín doslova rozkvitnú.

Typy papiera

Rastúcí kartón (250 gramov)

Pevný kartón z recyklovaného papiera a so semienkami vo vnútri, ktorý sa hodí hlavne pre priania, novoročenky a vizitky. Je 100% recyklovaný a biologicky rozložiteľný. Tento papier ručne vyrábajú ženy v Juhoafrickej republike, ktoré aj vy podporujete. Pri výrobe nepoužívajú žiadne chemikálie, iba vodu. Dodávateľom je sociálny podnik, ktorý poskytuje trvalé zamestnanie, životné mzdy a školenie viac ako tridsiatim ľuďom v miestnej komunite.

Na rastúci kartón môžeme tlačiť aj obojstranne.

Semienka, z ktorých môžete aktuálne vyberať:

zmes divokých kvetov, ktorú milujú včely a motýle | paradajky + bazalka

 

Rastúci papier (80 gramov)

Voorbeeld geprint groeipapier van growingpaperRecyklovaný papier s poriadnou dávkou semienok vo vnútri. Ak je pre vás ekológia dôležitá, vyberte tento druh. Výroba i tlač je lokálna, papier je 100% recyklovateľný a biologicky rozložiteľný.

Na rastúci papier môžeme tlačiť len jednostranne.

Semienka, z ktorých môžete aktuálne vyberať:

mix lúčnych kvetov | vlčí mak | šalát | mrkva | mix voňavých byliniek | Poturlak obyčajný | harmanček | Kocúrik obyčajný

 

 


Udržateľná tlač

Robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme zaistili, že semienka v našom rastúcom papieri skutočne vyrastú. Preto tlačíme špeciálne upravenými tlačiarňami s biologicky odbúrateľným atramentom. Pretože, ak potlačíte tento papier na ofsetovej tlačiarni alebo dokonca doma na laserovej tlačiarni, semená zničíte. Naše tlačiarne sú upravené tak, aby semená netrpeli prílišným tlakom. Pestujte ich s pokojom. Do pôdy nedávate žiadne škodliviny, pretože náš atrament je úplne biologicky odbúrateľný.

 


Cirkulujúca prevádzka

S rastúcou tlačovinou nezanechávate žiadny odpad. V cirkulujúcej prevádzke zabezpečujeme, aby boli všetky produkty znovu použité k niečomu inému. Vytlačením na rastúci papier dodáte svojmu oznámeniu, marketingu a komunikácii udržateľný šmrnc. Vašim zákazníkom neostane papier, ale kvety! Objednajte si svoj vlastný dizajn na rastúcom papieri.

 


Tak papier rastie

Starajte sa dobre o svoj rastúci papier, nech slová vyklíčia!

zo werkt groeipapier plantinstructie

Najprv papier dobre navlhčite a vložte vnútri do kvetináča alebo na záhradu do pôdy. Rastúci papier prikryte asi 1 cm zeminy. Každý deň trochu zalievajte, aby papier zostal vlhký. Prvé rastliny vyklíčia asi po týždni. Najlepší čas na výsadbu je vonku od polovice mája do októbra. Vnútri môžete sadiť  po celý rok. Vždy zaistite dostatok svetla, tepla a vody. Ďalšie tipy pre zasadenie a starostlivosť o rastliny.


Naše experimentálne záhrady

Testujeme všetky druhy papiera v našich testovacích záhradách, vo vnútri aj vonku. Skúmame klíčivosť, kvalitu a výsledky. Rastúce papier naozaj rastie a prekvitá!

groeipapier proeftuin

Vytvorte si vlastnú tlačovinu.

Navrhnite si vlastný vizuál na rastúcom papieri.

Vytvorte si vlastnú tlačovinu.