Pozrite sa, či tu nájdete odpoveď na svoju otázku.
Ak nie, neváhajte nás kontaktovať.

Pošlite nám súbor vo formáte PDF, PNG alebo JPG. Uistite sa, že formát vizuálu zodpovedá formátu, ktorý ste si objednali.

Pri vytváraní objednávky je možné nahrať viacero súborov naraz. Stačí kliknúť na ikonu + v kroku “Nahrať súbor”. Ak ešte nemáte vizuálny súbor, ale chcete vytvoriť objednávku vopred, môžete tak urobiť. Neskôr pošlite svoj súbor na adresu info@growingpaper.sk spolu s číslom objednávky.

Je možné tlačiť farebné plochy, napríklad fotografie alebo farebnú grafiku. Nenechávajte ich však pokrývať viac ako 40 % plochy. Vzhľadom na svoju prirodzenú štruktúru je papier trochu hrboľatý. Pri plnofarebnej tlači to môže spôsobiť vznik pruhov.

Aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky, postupujte podľa týchto tipov na spracovanie návrhu.

Náš 80 gramový papier je vhodný len na jednostrannú tlač. Na hrubší 250 gramový rastúci kartón je možné tlačiť jednostranne aj obojstranne.

Aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky, postupujte podľa týchto tipov na spracovanie dizajnu.

Naša štandardná lehota na vybavenie objednávky v e-shope je 3 pracovné dni (expresne po dohode). V prípade ostatných rastúcich zákazok na mieru je to 5 až 9 pracovných dní od schválenia vzorky, k čomu si prirátajte ešte trvanie vami vybranej dopravy.

V prípade potreby ponúkame aj možnosť expresného spracovania objednávok s vlastnými vizuálmi, pri ktorom sa čas realizácie skráti na 2 až 4 pracovné dni. V takom prípade účtujeme pri objednávkach do 200 € bez DPH príplatok 20 % a pri objednávkach nad 200 € bez DPH príplatok 10 %. Vždy sa vám snažíme čo najviac vyhovieť, ale každá takáto objednávka sa musí riešiť individuálne a musíme sa dohodnúť na postupe.

Skontrolujeme váš návrh a v prípade potreby sa s vami poradíme, aby sme dosiahli čo najlepší výsledok. Ak je návrh v poriadku, vytlačíme vzorku a do 2 pracovných dní vám e-mailom pošleme odfotenú kópiu. Po schválení objednávky ju vytlačíme.

Ponúkame dva druhy papiera:

1. 80 gramový papier na pestovanie, ktorý je takmer ako bežný papier. Je lacnejší a tenší, a preto je vhodný na letáky, pozdravy a zálohy.
2. 250 gramový rastúci kartón, ktorá je už tvrdým papierom a je ideálna na slávnostné príležitosti alebo špeciálne udalosti. Môže byť potlačený na oboch stranách.

Objednajte si vlastné rastúce tlačoviny tu.

Pre vlastný dizajn si vyberte formát zo širokej ponuky veľkostí. Tlačíme na štandardné formáty, ako sú A4, A5, A6 a A7. Máme však v ponuke aj vizitky, kruhy alebo srdiečka.

Rastúci papier (80 gramov) aj rastúci kartón (250 gramov) sú vyrobené zo 100 % recyklovaného papiera a sú prirodzene biele. Vyrobené výtlačky si môžete pozrieť v sekcii Inšpirácie.

Neodporúčame vám, aby ste rastúci papier potláčali sami, preto ani nedodávame čistý papier. Naše tlačiarne sú špeciálne upravené, aby nedošlo k rozdrveniu semienok a ich zničeniu teplom. Iba tak semená vyklíčia. Okrem toho je náš atrament 100 % biologicky rozložiteľný. Zistite viac o našej udržateľnej a inovatívnej metóde tlače.

Neodporúčame to. Používame prispôsobené stroje, ktoré nevyvíjajú tlak na papier, takže semená nie sú pri tlači rozdrvené, a preto skutočne vyklíčia. Okrem toho je náš atrament 100 % biologicky rozložiteľný, takže nie je škodlivý pre životné prostredie. Prečítajte si viac o našej udržateľnej a inovatívnej metóde tlače.

Áno, na našej webovej stránke si môžete vyžiadať vzorku. Radi vám poskytneme vzorky rastúceho papiera aj rastúceho kartónu.

Kvety: zasaďte od polovice mája do augusta. Kvety môžete nechať vyklíčiť v interiéri, ale počas letnej sezóny by mali naďalej kvitnúť vonku.

Bylinky: Vysievajte vonku od polovice mája do augusta. Vybrané druhy môžete vysievať aj do interiéru od septembra do apríla.

Zelenina: vysievajte vonku od marce do augusta.

Pozrite si tieto základné tipy na pestovanie papiera.

Klíčivosť všetkých našich semien testujeme v našich skúšobných záhradách. Semená vyberáme podľa viacerých kritérií. Nesmú byť napríklad väčšie ako 1,5 mm, preto sú slnečnicové semienka bohužiaľ príliš veľké, zatiaľ čo makové sú ideálne. Jedným z kritérií je podpora biodiverzity pomocou našej zmesi divokých kvetov, ktoré milujú včely a motýle.

Vytvorte si vlastnú tlačovinu.

Navrhnite si vlastný vizuál na rastúcom papieri.

Vytvorte si vlastnú tlačovinu.